Verím svojej sile.Slúžim tým,že vládnem a vládnem tým, že slúžim.

uzivanie bylin

20. února 2007 v 14:30 | franchesca |  bylinky
1) Užívání vnitřní
NÁLEV:Příprava bylinkového čaje je úplně stejná jako příprava normálního čaje. K přípravě celé konvice potřebujete 30g sušených (nebo 50-60g čerstvých) bylinek, které zalijete 500-600ml vroucí vody. Nechejte 5-10 min luhovat a potom zceďte. K přéprevě jednoho sálku potřebujete jednu lžičku sušenných nebo 2-3 lžičky čerstvých bylinek. Přelijete vodou a necháte 5 min luhovat.

ODVAR:Tento způsob přípravy spočívá ve vaření velmi tvrdých částí rostlin. Vařte zvolna na mírném plameni 30g léčivek v 500ml vody nejméně 15 min. Potom zceďte a doplňte vodu, která se vypařila při vaření, aby bylo znovu 500ml vody.

2) Zevní užívání
BYLINKOVÉ KOUPELE: K přípravě bylinné koupele zavěste mulový sáček s bylinkami pod kohoutek s tekoucí vodou. Koupel pro nohy a ruce připravíte tak, že přidáte silný nálev nebo odvar z léčivek do umyvadla s horkou vodou.

INHALACE: Připravte si silný nálev nebo odvar do skleněné nebo keramické nádoby, nadkloňte se nad ni, přikrýjte si hlavu ručníkem a vdechujte páru.

OBKLADY: čistý šátek namočte do bylinného nálevu a po vyždímání přiložte na postižené místo.

PASTA: Nakrájejte najemno potřebné bylinky a zalijte vodou a piveďte k varu. vzniklou pastu vložte mezi dvě vrstvy mulu.

Zdroj: Léčíme se přírodou 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama