Verím svojej sile.Slúžim tým,že vládnem a vládnem tým, že slúžim.

rytualy-byliny4

2. dubna 2007 v 9:11 | franchesca |  ritualy
NIECO JE STAIHNUTE Z MAGICA.CZ A NIECO JE AJ ODOMNA
Vysvěcení posv. místa, očista oltáře a pomůcek po obřadu
Doprostřed místnosti postavte talíř či podnos, na který postavte trojnožku s plotýnkou, na kterou nasypte hrstku yzopu. Pod plotýnkou zapalte modrou svíci a nechejte ji vyhořet. Mezitím uvařte z yzopu odvar, kterým omyjte oltář a rituální pomůcky. Dohoří-li svíčka, seberte zbytky vosku, byliny a knot a vše vhoďte do tekoucí vody. Pak se otočte a odejděte, aniž by jste pohlédli zpět. Nenachází-li se poblíž tekoucí voda, vše zakopejte co nejdále od svého domu.
Očistný rituál - očista domova
Namočte jednu polévkovou lžíci jetele v octu po dobu tří dnů. Přeceďte jej a nálev přilijte do kbelíku s dobrou vodou tj. mořskou, pramenitou či filtrovanou a umyjte jí Váš pokoj. Máte-li koberce řádně je pokropte, abyste zbavili pokoj negativních vlivů a zlých démonů.
Očistný rituál - očista domova
Tužebník se rozhází po podlaze a když naplní místnost příjemnou vůní, zamete se společně s ostatním smetím..
Očista - rituál očisty po ukončení rituálu
divizna
čajem z divizny omyjte oltář a magické předměty používané při obřadech, podlahu a pokropte jím oděv.
Peithó - ochrana
bohyně přemlouvání a přesvědčování
bezinkový květ jako kakdidlo.
Persefona - povzbuzení, odvaha
dcera bohyně Deméther a manželka vládce říše Háda
heřmánek jako kadidlo
Podzimní rovnodennost
Shromáždění, bubnování, zpěv, tanec.Každá žena tancuje svůj posvátný tanec léta, vyjadřuje energii a inspiraci, která jí je dána a rytmem svého těla přijímá teplo posledních paprsků slunce.
Bubny představují pozdravná poselství jiným ženám, oslavujícím v tentýž čas. Rytmus odpovídá energii přírodního živlu - ohně. Rozloučení s denním světlem a přivítání temnoty nadcházejícího období. Květy se po tanci odhazují do ohně se slovy : "Letní slunce umírá, blíží se zima. Nechť přijde její temnota".
Pýthie - rituál jasnovidectví
kněžka - věštkyně v Apollónově chrámu v Délfách ve středním Řecku
Ibišek přelít 500 ml vroucí vodou a 5 minut nechat louhovat. Poté čaj scedíme. Též jako kadidlo. Nachází-li se měsíc ve vzdušném nebo zemním znamení, najděte si později v noci klidné místo, kde nebudete rušeni po dobu 15 minut. Zapalte tři svíce : bílou, modrou a žlutou. na žhavou plotýnku položte sušený oman a sečkejte až se vzduch naplní jeho dýmem. Pohodlně se posaďte a uvolněte své tělo. Soustřeďte se na místo mezi svým obočím. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte, zkuste si uvědomit pramínek světla, který vychází z tohoto místa. Posvítí Vám na oblasti vašeho života, jež potřebují být vyjasněny. Nechejte se zaplavit různými představami a pocity, nerozebírejte, neanalyzujte ale ani je neodmítejte. Dopřejte si čas k objevování. Pokud máte pocit že jste skončily, vraťte se zpět do místnosti v níž meditujete. Otevřete oči a zážitky zapište. Je možné, že k nalezení řešení budete potřebovat několik meditací.
podpora rozvíjení jasnovidectví :
Divizna smíchaná s černobýlem
Polymnia - Uvolňuje emoce
jedna mús, patronka hymnických zpěvů, rétoriky
rituál podbělu - Uvolňuje emoce (závist a žárlivost jež nebyly vyjádřeny hlasem a zůstaly uvězněny v plicích, pro lidi zahořklé, popírající realitu nebo lidi, kteří se bojí přiznat její horší stránku, její stíny.
podbělpřelít 500 ml vroucí vodou a 5 minut nechat louhovat. Poté čaj scedíme a pijeme na konci každého dne po dobu jednoho lunárního měsíce od úplňku do úplňku. Je-li zapotřebí opakujte rituál každý druhý měsíc.
Prohlubování stavu transu, koncentrace a vizualizace
kostival lékařský smíchaný s černobýlem ve formě čaje či kakdidla
Rheia - krása vlasů
bohyně - matka Ceres a manželka boha Saturna
směs A : puškvorec 50 g, čekanka 50 g - na posílení vlasové pokožky
směs B : březové listy 50 g, kopřiva 50 g - růst vlasů
Z uvedených bylin připravíme směsi přelitím 500 ml vroucí vodou a 5 - 10 minut louhování. Poté čaje scedíme. Započneme úplňkem
každé ráno vmasírujeme do vlasové pokožky směs A.
každý večer vmasírujeme do vlasové pokožky směs B.
Doba trvání : 3 měsíce od úplňku do úplňku.
Renenut - křtiny
egyptská bohyně plodnosti
Levandulí sesbíranou během letních měsíců či fenyklem přivítejte na svět malého človíčka do 41 dnů po narození formou koupele. Pytlíček s květy této byliny pak zavěste nad postýlku dítěte po dobu 7 dnů, aby jste odehnaly zlé duchy.Dříve než uběhne 41 dní od narození dítěte uskutečněte setkání matek a dětí. Každá žena by měla přinést dárek pro miminko, nejlépe něco voňavého či ručně zhotoveného. Nemusí to být praktický dárek.
Samhain - rituál zakopání válečné sekyry
přeslička
Čarodějkami označován za konec roku, kdy nastává čas zúčtování se starými problémy, abychom do nového roku šli s čistým štítem (vhodnější je práce ve skupině). Najděte si místo, kde lze bezpečně založit malý oheň. Doprostřed ohniště umístěte malý kotel. Vytvořte kolem něho kruh a zaříkávejte duchy čtyř světových stran a Hekaté, bohyni temnoty, která vládne ukrytým a tajným věcem. Na kousek pergamenového papírku se napíše vlastnoručně název věci s níž se chcete rozloučit (nepříjemná záležitost, člověk, staré účty, zášť atd.) Psaní se zapálí a vhodí do kotle, přičemž se rozloučíme slovem "sbohem" . Rituál ukončete rozpuštěním kruhu. Popel svých starých problémů se rozhodí do čtyř světových stran a bez ohlédnutí se opustí místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama