Verím svojej sile.Slúžim tým,že vládnem a vládnem tým, že slúžim.

Alexandrianska a cymmry

6. května 2007 v 18:28 |  WICCA
Alexandriánská wicca (alexandrijci)
Wicca, kterou založil bývalý kněz Alexandr Sanders (1916-88), jenž byl do čarodějnického rituálu zasvěcen v r. 1933 svou babičkou, a později dosáhl třetího stupně zasvěcení. Součástí obřadů je nahota a rituální sexuání styk, jenž je i součástí svatební ceremonie.
Cymmry wicca (Cymry ab Prydian)
Tradiční keltská čarodějnická komunita, americká odnož velšské církve Y Tylwyth Teg. V roce 1965 ji založil v USA Rhuddlwm Gawr, navazující přímo na tradici, kterou po 700 let uchovával rod Llewellyn. V současnosti má v celém světě přes 15000 členů. Cymry uctívá 3 božstva: Bohyni, Rohatého Boha a Dítě Světla (jejich syna), která korespondují s egyptskými božstvy: Isis, Osiridem a Horem. Hlavním principem učení je uvádět vlastní život v soulad se zákony Přírody. Součástí obřadů jsou rituální tance - prováděné někdy nahými adepty, někdy v oděvu. Velký důraz je kladen na nauku o reinkarnaci, podle stoupenců wiccy vzešel život z Nejvyšší bytosti a během procesu mnoha inkarnací každý jedinec stoupá vzhůru po spirále duchovního vývoje, aby nakonec dosáhl dokonalosti. Používání drog je přísně zakázáno. Od ostatních wiccanských skupin se Cymry liší tím, že adepti jsou rozděleni do 7 stupňů. Každý obdrží jednak jméno podle dosažené úrovně, jednak definitivní tajné jméno (ve velštině). Společnost vydává časopis The Sword of Dyrnwyn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BusterWolf BusterWolf | E-mail | Web | 12. srpna 2007 v 7:58 | Reagovat

Ta historka, že Alexa zasvätila jeho babička je čisto jeho výmysel. A rovnako aj to, že si Knihu Tieňov opísal podľa knihy svojej babičky.Alexova kniha je garderiánska, tak ako jej v 50rokoch minulého storočia dali konečnu podobu G.Gardner a Doreen Valiante a to už bol Alex dávno dospelý.Je otázne ako sa k nej vôbec dostal.Avšak vďaka nej Alex spolu zo svojou maželkou Maxine založil Alexandriánsku wiccu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama